27 sie 2015

#1Back to school-stara szkoła,nauczyciele, przedmioty

Cześć kochani! Witamy was po 2-tygodniowej nieobecności na blogu. Szczerze pisząc, same nie wiemy czym to było spowodowane. Mamy nadzieję, że osoby, które czytają naszego bloga nie są na nas złe. Może potrzebowałyśmy przerwy od pisania postów. Przepraszamy was za to..bardzo :( Nie powinno się to już powtórzyć. A z czym dziś do was przychodzimy? Z serią, którą pewnie dobrze każdy zna BACK TO SCHOOL. Zaczynamy ją dość późno, ale lepsze to niż nic prawda? W pierwszym poście z tej serii opiszemy Wam w skrócie nasze 3 lata w gimnazjum. Nasze wspomnienia, przeżycia jakich doznałyśmy. 
Miłego czytania :*
Napiszcie w komentarzu do której klasy idziecie.


3lata temu zaczęłyśmy naukę w gimnazjum, jak wiecie nowi znajomi, nauczyciele,nowe przygody,pierwszy papieros...alkohol...narkotyki.., zawarcie nowych przyjaźni i miłości (większość na krótką metę). Na początek, krótko wspomnimy Wam nasz okres w szkole podstawowej :) 
PODSTAWÓWKA która trwała 6klas, my (ja i Oliwia) zapoznałyśmy się w 4klasie podstawowej, ponieważ przepisała się do nas z innej szkoły. Już na samym początku naszej znajomości się bardzo polubiłyśmy i złapałyśmy wspólny język. Ale nie o tym mowa. Na szkołę podstawową narzekać nie możemy, miałyśmy bardzo zgraną klasę oraz panią wychowawczynię, która zawsze nie ważne co się stało, stała po naszej stronie. Kilka przedmiotów, które czasem już wtedy sprawiały nam kłopot. Ale nie sprawiło nam to żadnego problemy ponieważ, jedna pomagała drugiej. U nas była sytuacja, że jedna miała problem z polskim a druga z matematyką to sobie na wzajem pomagałyśmy. Wspierałyśmy się i byłyśmy razem. Przez te 6 klas: nauka systematyczna, odrabianie lekcji..Po wakacjach(po skończonej klasie 6) poszłyśmy do: 
GIMNAZJUM jako jeszcze "dzieci" bo tak można było nas jeszcze nazwać bałyśmy się pójścia do nowej szkoły. Dużo wcześniej słyszałyśmy o tak zwanej gimbazie.., że tam się wszystko zmieni.., że najbardziej zmienimy się MY.. Ale strach ma wielkie oczy i nie miałyśmy się czego obawiać. W pierwszy dzień poznałyśmy p.wychowawcę i trochę znajomych z klasy. Z każdym kolejnym dniem było coraz lepiej :) Więc jeśli również tak jak my macie obawę przed pójściem do gimnazjum to nie macie się czego bać. Naprawdę! Szkoła gimnazjalna trwa aż.. dla niektórych tylko 3 lata. Człowiek uczy się na błędach. Robi wszystko by się przypodobać innym ale po co to wszystko? Po co okłamywać i udawać kogoś kim się nie jest? A odpowiedź na to jest prosta. Martwimy się, że ta druga osoba, z którą chcemy nawiązać znajomość nas nie zaakceptuje. Czy osoba, która nie ma markowych rzeczy musi być gorsza? Wcale, że nie jest gorsza. Ona jest taka taka jak każdy z nas. W gimnazjum musimy bardzo uważać na osoby którymi się otaczamy, bo tak naprawdę przy nas mogą być mega super a pójdą do drugiej i nas obgadają :/ Przyjaźń i miłość tak naprawdę nie znajdzie się ich przez 3lata. Mogą się nazywać naszym przyjacielem,a tak naprawdę w niewinny sposób chcą nas np wykorzystać. Wielka miłość w gimnazjum? Czy to istnieje? Naszym zdaniem nie :) A waszym? Znajdą się związki, które przetrwają ale to już rzadkość. Większość rozpadnie się po miesiącu/ dwa. Używki? No tak z tego znane jest gimnazjum.. Bo gimnazjaliści palą, piją i ćpają. A to nie prawda. Jeśli obracasz się w gronie osób dla których nie jest to potrzebne, to nigdy po to nie sięgniesz. Może się trafić jedna osoba, która może zmienić ci całe twoje życie. Warto patrzeć na osoby, z którymi ma się zamiar zakolegować. Nauka..,testy gimnazjalne? Jeśli będziecie się uczyć od początku I klasy gimnazjum systematycznie to nie będzie mieli później żadnego problemu z przypomnieniami. Ale stres zawsze będzie, bo to w końcu są testy, które pozwolą dostać ci się do wymarzonej szkoły, jeśli uzyskasz odpowiednią ilość pkt. Warto podejść do tego spokojnie, nie denerwować się. Bo nie ma czym w sumie.. Są to ważne testy, ale nie ma co całego stresu na to przerzucić. Najgorzej u nas było z pierwszym arkuszem, z kolejnym następnym było już łatwiej i stres odpuszczał. Jak na testy w 2015 roku było one średnie.. Część humanistyczna była w miarę. Przyrodnicza część sprawiła naszej klasie i nas najwięcej trudności.. Matematyka.. można powiedzieć, że nie była aż taka tragiczna. Języki: my pisaliśmy tylko angielski podstawowy i rozszerzony. Odczucia naszej klasy po wyjściu z sali były mieszane, dla niektórych część podstawowa była trudniejsza od rozszerzonej.. Nie macie się czego bać. Nie warto się stresować. Na kolejny post planujemy Wam pokazać jakie artykuły szkolne kupiłyśmy do szkoły :) Nie będzie ich jakoś dużo, bo to w końcu nie podstawówka. + Mamy w planach 2 sesje,więc czekajcie! I jeszcze raz Wam bardzo przepraszamy. 15 komentarzy:

 1. Ja teraz pójdę do 3 kl.gimnazjum ale mam strasznie toksyczną klasę ;C Obserwuję was :)
  Pozdrawiam,Kimberly♥-BLOG KLIK♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Podstawówka to był najlepsze czasy. Najlepsza klasa i chyba najlepsi nauczyciele. Z gimnazjum już trochę gorzej. Zgadzam się z Wami, że nie jest ono takie straszne jednak bardzo zmienia człowieka. Jego mentalność. Jednak w szkole średniej również się zmieniamy. I później to już zależy od nas czy pozostaniemy tacy jak w gimnazjum, czy może ta "palma" co uderza nam do głowy po prostu nam "wyjdzie"
  Moim zdaniem najlepszy okres w ciągu całej nauki to szkoła średnia - liceum/technikum. Tutaj poznajemy najczęściej nasze miłości i przyjaźnie na całe życie. To tutaj dopiero zaczyna się prawdziwe życie, a niekiedy i dorosłe życie

  Przede mną teraz klasa maturalna i sporo nauki. Jednak się tym nie przerażam, bo wiem że jak zdam maturę czekają na mnie wakacje i wymarzone studia, na które mam nadzieje się dostać

  http://freedomysoul.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzymy zdania matury i abyś dostała się na te wymarzone studia. Wszystko co napisałaś jest szczerą prawdą. :)

   Usuń
  2. A Wam powodzenia w nowej szkole. To są na prawdę najlepsze lata życia :)

   Usuń
 3. Ja w tym roku idę do 1 gimnazjum także bardzo się cieszę, że przeczytałam ten post. ;D
  I nie macie za co przepraszać, każdy ma prawo do przerwy.
  Pytałyście o wspólną obserwację. Ja już. :)
  Pozdrawiam. ♥

  ironimi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja po wakacjach idę właśnie do trzeciej klasy gimnazjum i szczerze dobrze wspominam te dwa lata, które są już za mną. Chociaż nie byłam najgrzeczniejszym dzieckiem, ze tak to ujmę xD
  Pozdrawiam Julka ♥

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia w szkole życzę.
  Obserwuję;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja idę do liceum i cieszę się, że gimnazjum mam już za sobą. Według mnie to najgorszy okres w życiu ;))
  xoxo // mój blog

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja idę do 2 gimnazjum, ale wolałabym skończyć ten etap, bo gimnazjum rzeczywiście wyniszcza ludzi. Co do związków w gimnazjum, też w to nie wierzę... Nie na dłuższą metę :)
  paulan-official-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Idę do 2 gimnazjum, moja klasa jest świetna!
  Ja nie bałam się przed zmianą szkoły, ale to pewno dlatego ze przenosiłam sie tylko budynek dalej :)

  Mój Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 9. Chciałabym wrócić do czasu szkolnych :)))
  pozdrawiam, mikrouszkodzenia.blogpsot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajny wpis, ja też się bałam przed pójściem do gimnazjum, liceum i na studia ale strach ma wielkie oczy :) Pytałyście o wspólną obserwację, więc dodaję i liczę na rewanż :)

  http://monyikafashion.blogspot.com >klik<

  OdpowiedzUsuń
 11. Też miałam stracha przed gimnazjum ale okazało się że nie ma tak źle, 3 klaso nadchodzę.
  http://astrall-bloguje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

♥ Zachęcamy do komentowania.
♥ Za każdy komentarz ogromnie dziękujemy, daje nam to wielką motywacje.
♥ Nie zrażają nas hejty, a wręcz przeciwnie :)
♥ Zostaw linka do swojego bloga, a na pewno zajrzymy.
WYŁĄCZONA WERYFIKACJA OBRAZKOWA!