1 lip 2015

Jak zrobić własne górne menu(zakładki,strony) na blogu?

Jak po tytule posta, możecie się spodziewać kolejnej porady dotyczącej bloga. Dziś przychodzimy do Was z postem zrobienia własnych zakładek, niektórzy mówią na to strony. Umieszcza się je na górze bloga, tuż pod nagłówkiem. W menu zwykle umieszczamy informacje np. O mnie, Współpraca, Kontakt, Strona Główna itp. 

Zatem zaczynamy: 

1. Na początku wchodzimy w  układ . I pod nagłówkiem bloga klikamy  dodaj gadżet.2. W nowo otwartym okienku, które się Wam pojawi szukamy gadżetu o nazwie Strony-wybieramy go klikając plusik. 
  


3.Po kliknięciu pojawi się Wam okienko konfiguracji gadżetu: 


 Jeśli, jeszcze nie utworzyliście żadnych stron wcześniej to Stroną do pokazania będzie tylko Strona główna. 

4. A więc kolejnym krokiem będzie utworzenie Stron. Klikacie w strony, a potem w nowa strona. Strony tworzymy podobnie jak posty, czyli wpisujemy tytuł strony np: O mnie,Współpraca  i piszemy treść jaka będzie wyświetlana po kliknięciu w zakładkę O mnie. 

5. Następnym a zarazem ostatnim krokiem będzie dodanie strony do gadżetu strony. Znów przechodzimy w układ  i w gadżecie strony klikamy edytuj.Znów otworzy się nam okienko z konfiguracją gadżetu strony w Strony do pokazania,mamy listę wszystkich utworzonych przez nas stron na blogu.Ale nadal widoczna jest tylko Strona główna. Więc co trzeba zrobić, aby było też widać O mnie i Współpraca? Zaznaczamy Współpraca i O mnie: 


Zapisujemy zmiany i sprawdzamy rezultat na swoim blogu. 

Mamy nadzieje, że Wam się przyda ta porada. Do następnej!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

♥ Zachęcamy do komentowania.
♥ Za każdy komentarz ogromnie dziękujemy, daje nam to wielką motywacje.
♥ Nie zrażają nas hejty, a wręcz przeciwnie :)
♥ Zostaw linka do swojego bloga, a na pewno zajrzymy.
WYŁĄCZONA WERYFIKACJA OBRAZKOWA!